Polymaker™ PETG Orange / Oranje Filament












- Voorraad: Op voorraad
- Bruto gewicht: 1.30kg
- Afmetingen verpakking: 16.00cm x 16.00cm x 9.00cm
- EAN: 6938936717102
Polymaker™ PETG Filament 1.75mm — Oranje
Polymaker™ PETG Oranje is de keuze voor makers die méér willen dan standaard PLA — maar geen gedoe. PETG combineert de gebruiksvriendelijkheid van PLA met de mechanische eigenschappen van ABS: steviger, taaier en aanzienlijk warmtebestendiger. Polymaker staat bekend om zijn uitzonderlijke kwaliteitscontrole en precieze toleranties van ±0,03 mm, waardoor dit filament betrouwbaar en consistent extrudeert, haspel na haspel. De heldere, levende oranjetint maakt dit filament direct opvallend — of het nu gaat om een functioneel onderdeel of een visueel sterk eindproduct.
Toepassingen
- Technische behuizingen en covers — PETG biedt voldoende rigiditeit om elektronica of mechanische componenten te beschermen, ook in warmere omgevingen zoals een auto of werkplaats.
- Buitenprint en tuinaccessoires — Dankzij de UV- en vochtbestendigheid van PETG houdt de oranje kleur ook buiten langer stand dan bij PLA.
- Veiligheidsgerelateerde onderdelen — De opvallende oranjetint maakt dit filament bij uitstek geschikt voor waarschuwingsmarkeringen, gereedschapshandvatten of sportaccessoires waar zichtbaarheid telt.
- Jigs, mallen en houders — Voor werkplaatsen en FabLabs waar duurzaamheid en maatvastheid essentieel zijn.
- Decoratieve en artistieke prints — De verzadigde kleur komt mooi tot zijn recht bij vazen, beelden of wandobjecten met een gelaagde structuur.
Materiaalvoordelen
Met Polymaker™ PETG krijgt u een filament dat treksterkte en buigzaamheid combineert op een manier die PLA niet biedt. PETG is schlagvaster — het breekt minder snel bij impacten — en houdt zijn vorm tot hogere temperaturen, wat het bij uitstek geschikt maakt voor onderdelen in de buurt van warmtebronnen of in directe zonlicht. De laag-aan-laag hechting is uitstekend, mede dankzij de strikte kwaliteitscontrole van Polymaker. Stringing en blobbering blijven bij juiste instellingen minimaal.
PETG is ook chemisch bestand tegen de meeste reinigingsmiddelen en heeft een lichte vochtbestendigheid, wat het voordelig maakt boven PLA in toepassingen met periodiek vochtig contact. De ±0,03 mm diameternauwkeurigheid zorgt voor consistente extrusie en elimineert onder- of overextrusie door haspelvariaties.
Printinstellingen
Een kleur die opvalt — en dat voor altijd
Oranje is geen neutrale keuze. Het trekt aandacht, communiceert urgentie, energie en warmte — en bij Polymaker™ PETG wordt die kleurbelofte ook daadwerkelijk ingelost. De pigmentatie is diep en egaal, zonder kleurverschillen tussen lagen of zichtbare vlekken. Waar goedkopere filamenten oranje soms als vaal of ondiep weergeven, levert dit filament een verzadigde toon die ook na schuren, lakken of verwerken zijn karakter behoudt. Voor toepassingen waarbij zichtbaarheid of herkenbaarheid een rol speelt — van veiligheidsmateriaal tot designobjecten — is dit de juiste keuze.
Technische specificaties
- Diameter: 1,75 mm
- Diameternauwkeurigheid: ±0,03 mm
- Haspelgewicht: 1 kg
- Spoelmateriaal: Kartonnen haspel
- Verpakking: Vacuümverpakt met droogmiddel
- Aanbevolen drooginstelling: 65°C gedurende 6 uur (bijv. in een PolyDryer)
- Materiaal: PETG (Polyethyleentereftalaat glycol)




